Jedną z naszych specjalizacji jest pozasądowe rozwiązywanie sporów (ang. Alternative Dispute Resolution, ADR). Zawsze przekonujemy, że w większości sytuacji rozstrzygnięcie sądowe to ostateczność i koniecznie trzeba spróbować znaleźć porozumienie na wcześniejszym etapie. Powiedzmy też to głośno: system sądownictwa w Polsce jest w większości niewydolny i nic nie wskazuje, aby ten stan mógł się szybko zmienić.

Mediacje – dla kogo?

Mediacje z wykorzystaniem ADR (metod pozasądowego rozwiązywania sporów) polecamy tym, którzy są w sporze np. z kontrahentem, wspólnikiem czy dłużnikiem, ale zamierzają:

  • 01 ROZWIĄZAĆ KONFLIKT PROŚCIEJ, TANIEJ I SZYBCIEJ,
  • 02 ZNALEŹĆ KOMPROMIS I WYPRACOWAĆ OPTYMALNE ROZWIĄZANIE,
  • 03 MIEĆ WIĘKSZY WPŁYW NA REZULTAT (W PORÓWNANIU DO TRADYCYJNEGO PROCESU),
  • 04 ZACHOWAĆ POZYTYWNE RELACJE Z DRUGĄ STRONĄ.

Korzystamy z metod ADR, czyli negocjacji, mediacji czy arbitrażu. Gwarantujemy spojrzenie na spór z boku, bez zbędnych uprzedzeń czy osobistego “filtra”, który jest częstym problemem skłóconych stron. W sprawach cywilnych, gospodarczych czy pracowniczych warto szukać kompromisów, zanim wejdzie się na wymagającą ścieżkę prawną w realiach niewydolności wymiaru sprawiedliwości.

Conseil

rozwiązujemy spory
i ułatwiamy znalezienie
kompromisu

Nasz zespół mediatorów wyspecjalizowany w metodyce ADR to grupa osób, która rozwiązuje konflikty i znajduje sposoby na wyjście z problematycznych sporów między pracownikami, wspólnikami, kontrahentami czy przedsiębiorcami.

Wspieramy Cię m.in. w zakresie:

  • KONSTRUOWANIA I ZAWIERANIA UMÓW,
  • BEZSTRONNEGO NADZORU NAD KONFLIKTEM,
  • WYPRACOWANIA I SPISANIA UGODY,
  • REPREZENTACJI W NEGOCJACJACH I SPORACH ARBITRAŻOWYCH.
„Kontrowersyjna dewiza: zwycięstwo w sądzie może być sukcesem, ale sam fakt, że trzeba było iść do sądu, to już pierwsza porażka. Wierzymy, że większość sporów po prostu należy zażegnać jeszcze przed wejściem na wymagającą i czasochłonną ścieżkę sądową”

Chcesz rozstrzygnięcia sporu, ale bez konieczności wchodzenia na ścieżkę sądową?

Liczysz na pozytywne rozstrzygnięcie konfliktu z kontrahentami czy wspólnikami?